Середа, 14.04.2021, 16:59
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 7 » Закохані в небо
00:25
Закохані в небо

     Станція юних техніків – позашкільний заклад технічної творчості, який допомагає з вихованцям реалізовувати свою життєву позицію, міцно пов’язати своє життя із світом техніки, допомогти дітям і підліткам визначитися у виборі.

Заклад працює за такими напрямами:

 спортивно-технічний;

 науково-технічний;

 художньо-естетичний

 дослідницько-експериментальний.

Серед гуртків спортивно-технічного напряму є гуртки початково-технічного моделювання: гурток повітряних зміїв та авіамодельний гурток.

Щиро та доброзичливо зустрічають дітвору у своїх гуртках досвідченні педагоги, з багаторічним стажем за плечима, мудрі та врівноважені люди. Авіамодельні гуртки очолюють: Пономаренко Олександр Андрійович, Матковський Петро Михайлович, Бубліков Сергій Васильович. Вони беруться за нелегку і таку важливу задачу – відкриття в дитині нахилів до технічної творчості.

Першими кроками, знайомство з інструментами, чертежами, лінійкою відбувається у гуртках початкового технічного моделювання – це є початковою школою майстерності. Саме тут клей починає наноситися там, де потрібно, а не на все кругом. І лобзик слухняно слідкує за рукою, а не сам по собі. Це чудове місце для дитини, маючої бажання робити щось самостійно. Гуртки розраховані на дітей у віці від 5 до 10 років. На заняттях під керівництвом педагогів вихованці вчаться робити свої перші моделі літаків, кораблів або будівель.

Гурток повітряних зміїв – це наступний крок на шляху юного авіаконструктора, нескладно, недорого і дуже гарно. На разі створення і запуск цих прекрасних створінь набирає серйозних обертів. Змії бувають різних розмірів, кольорів, форми. Можуть підніматися на різну висоту. Витрачаючи невелику кількість часу та матеріалів, можна виготовити діючу іграшку, яка, не дивлячись на те, що їй вже багато років, і сьогодні викликає позитивні емоції і у дітей, і у дорослих.

Авіамодельний спорт – це вже наступна ступінь оволодіння авіаційною технікою. Він є технічним видом спорту,  де учасники змагаються в конструюванні, виготовленні літаючих збірних моделей та планерів, в управлінні ними в польотах на дальність. Щоб побудувати літаючу модель, потрібні певні знання та навички, які і одержують вихованці у гуртках авіамоделювання. Під час занять вихованці знайомляться з основами авіаційних наук, поняттями про основні технологічні прийоми проектування та виготовлення моделей. Набувають техніко-технологічних умінь і навичок; вчаться технологіям виготовлення різних класів моделей за кресленнями й власної конструкції та їхньої експлуатації; практичних навичок у проектуванніавіамоде6лей різного функціонального призначення, їхнього регулювання та запуску, роботі з різними інструментами.

Вихованці під час занять мають змогу розвивати просторову уяву, творче мислення, поглиблювати шкільні знання у галузі практичного конструювання різноманітних літальних об’єктів.

Важливе місце в практичній роботі гуртків належить льотним випробуванням моделей, тренувальним запускам та участі у змаганнях, які стимулюють вихованців до більш активної діяльності.

Директор Станції юних техніків висловлює подяку директору         ЗОШ №22 Мар’яновському Ю.В., а також адміністрації за надану можливість провести відкриті міські змагання з авіамодельного спорту. У змаганнях взяли участь 4 команди вихованців гуртків м.Білої Церкви:

команда Станції юних техніків – керівник гуртка Матковський П.М.;

 команда Будинку юного техніка «Прометей» - керівник гуртка Крохмаленко Ю.П.;

 команда ЗОШ№16 – керівник гуртка Давиденко І.С;

 команда Клубу юного техніка «Аврора» - керівник гуртка   Романушко Є.М., Артеменко О.В.

Суддівська колегія складалася від трьох позашкільних закладів:

старший суддя: Пономаренко О.А. (Станції юних техніків);

судді: Копченко Д.В. (Будинок юного техніка);

         Дуброван А.В. (КЮТ «Аврора»).

Учасники змагань були розподілені по класам моделей: гумомоторні кімнатні, планери, гумомоторні копії.

Змагалися вихованці на довго тривалість та дальність польоту.

У класі гумомоторні на довготривалість польоту:

I м. – Вєтров Владислав 48,5 сек;

II м. – Закрасняний Андрій 38,7 сек;

III м. – Рубанов Денис 32,6 сек.

В найбільш чисельному класі моделей планерів:

I м. – Пересунько Володимир (БЮТ);

II м. – Рубанов Денис (БЮТ);

III м. – Биковець Євгеній (БЮТ); Агудалічев Максим (СЮТ).

Також серед найчисельнішого класу моделей копій, де враховувалося відповідність конструювання до креслень, відповідність масштабу, майстерність виготовлення та льотні показники моделей:

I м. – Таран Віталій (СЮТ) модель ЯК-12;

II м. – Рубанов Денис (БЮТ) модель Ла7.

Всі переможці у класах моделей нагородженні дипломами від Станції юних техніків. Щиро вітаємо їх з перемогою та зичимо нових звершень.

 

Ми з вами є і  батьками і педагогами, і звичайно, бажаємо бачити в своїх дітях не тільки продовжувачів роду, зичимо їм життя кращого, ніж у нас. Життя яскравого, духовно насиченого, не зацикленого на здобуванні хліба насущного. Ми бажаємо бачити своїх дітей більш досвідченими, всебічно розвиненими. Нехай вони шукають себе у науках, техніці, літературі. Треба тільки допомогти їм, вчасно підтримати у їхніх пошуках.

         Методист Станції юних техніків О.А. Солодовенко.

Переглядів: 919 | Додав: andreytehnolog | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: