Неділя, 25.08.2019, 11:00
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 6 » Осінні канікули на Станції юних техніків
14:43
Осінні канікули на Станції юних техніків


Час навчання у школі – це незабутній та неповторний час для кожної людини. Це пора формування особистості. А позашкільна діяльність – це щастя пізнання творчості.

Перші самостійні кроки у житті, оволодіння професією та становлення громадської позиції відбуваються також за допомогою педагогів-позашкільників.

Під час шкільних канікул двері Станції юних техніків гостинно відкриті не тільки для вихованців гуртків але і для всіх школярів міста за такими напрямками:

 спортивно-технічний напрям:

* картинг;

* пожежно-прикладний спорт.

науково-технічний напрям:

* авіамодельний;

* технічний дизайн;

* оператор ПК;

* фото;

* дизайн;

* початкове технічне моделювання;

* орігамі;

* швачка;

* повітряні змії;

* іграшки і сувеніри;

* паперопластика.

художньо-естетичний напрям:

* образотворче мистецтво

* художнє моделювання.

дослідницько-експериментальний напрям:

* авіамодельний.

В лабораторії дизайну під час осінніх канікул учні виготовляли динамічну іграшку «Феєрверк». Керівник гуртка Оксана Глек допомагала дітям конструювати іграшку з кольорового паперу.


Педагоги орігамі Любов Іванова, Марина Власова, Наталія Стряхілєва вчили дітей чарівному перетворенню кольорового паперу у чорнобривці та айстри; виготовленню надувних іграшок; модульному орігамі «Всесвіту. Сонячної системи».

Змагання на стендовому тренажері відбувалися в авіамодельному гуртку, керівником якого є Олександр Пономаренко. Авіамоделювання є одним з улюблених занять учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, що допомагає ознайомитися зі світом авіації.

На гуртку технічного моделювання під керівництвом педагога Петра Матковського учні виготовляли військову техніку «Танк». Технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

 

В лабораторії гуртка «Іграшки та сувеніри», де Світлана Понізовцева залучає дітей до народних традицій і художньої культури українського народу в процесі творчої діяльності, народжувалося колективне панно «Золота осінь».

У судномодельній лабораторії Андрій Ільчук навчав початківців власноруч виготовляти катамаран. Робота кипіла весело і завзято та надихнула на подальше відвідування судномодельного гуртка.

Саме навчання у гуртках науково-технічного напряму в учнів розвивається технічне мислення, творча активність. Виховується працьовитість, точність і акуратність у виконанні роботи, наполегливість у досягненні мети. Під час роботи над створенням моделей кораблів, суден, гелікоптерів та літаків, повітряних зміїв та автомобілів учні поглиблюють і застосовують у практичній діяльності знання шкільної програми з математики, фізики, креслення тощо.

Для старшокласників під час осінніх канікул на Станції юних техніків було проведено тренінги «Вибір професії або як діяти, щоб не помилитися», психологи Наталія Федорченко та Світлана Сушкова надавали допомогу юнакам та дівчатам у професійній орієнтації та виборі майбутньої професії.

Увесь навчальний процес у нашому закладі має творчий і виховний характер. Діти вчаться проектувати та створювати вироби власноруч. Заняття інтригують знання вихованців із різних областей знань: креслення, технології, історії. Відкривають широкі можливості для професійної орієнтації учнів, що суттєво доповнює шкільну програму з трудового навчання.

Допомагають оволодівати знаннями талановиті педагоги-позашкільники-чарівники. Адже кінцевий результат – яскраві, надзвичайні вироби.

Тож побажаємо дітям і педагогам наполегливості і творчого натхнення.

Олена Солодовенко,

 методист Станції юних техніків

Переглядів: 471 | Додав: andreytehnolog | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: