Середа, 14.04.2021, 17:22
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Червень » 21 » літні канікули
12:21
літні канікули

Усі діти обдаровані, потрібно лише розвинути їх талант

Літня пора… пора розваг, усмішок і задоволення. Особливою вона для дітей. Канікули… Одне слово, а скільки насолоди. Цікаво та насичено вони розпочалися для учнів шкільних таборів, що діють на базі БЗШ № 3, 4, 5, 22, БНВО «Ліцей-МАН».

Щиро та доброзичливо педагоги Станції юних техніків зустрічають дітвору на заняттях з технічної творчості. Протягом трьох тижнів діляться своїми знаннями, надихають на самостійну творчість.

Навряд чи варто доводити, що українська нація сильна своїми талантами. А талант…він завжди родом з дитинства…Стверджують, що кожна дитина народжується і з зернятком у руці, тільки треба знайти поле, де це зернятко найкраще проросте.

Є у Василя Сухомлинського оповідання про Колю та Васю – великих друзів. На контрольній з математики Василь не може впоратись із завданням, а його друг – раз-раз, і все зробив. У Василька – гордість, хоче зродити сам, без підказки. Учителька оголошує результати: у Миколки – «відмінно», а  Василькові треба ще допрацювати – «Задовільно». А на уроці праці, в майстерні, все навпаки: Микола ніяк не вистругає лінієчку, а Василько зробив прямісінько, як справжній майстер…

Виходить, немає дітей необдарованих, усі обдаровані, треба лише допомогти відшукати цей дар у кожного.

Керівники гуртків Станції юних техніків беруться за важливе завдання – відкрити у дитині нахили до технічної творчості.  І вже перші кроки «скуштування» смаку успіху стимулюють учнів до виконання іншої,  більш складнішої справи.

На заняттях авіамоделювання  під керівництвом Пономаренка Олександра Андрійовича та Конченка Дмитра Вікторовича школярі виготовляють моделі планерів і літаків. Здійснюють пробні польоти моделей і влаштовують міні-змагання. Діти захоплюються розповідями педагогів про красу і безмежність неба, про захват від польоту і задоволення від створення власними руками моделей літаків.

Чарівному перетворенню звичайного кольорового паперу – мистецтво орігамі – у космічні кораблі, літаки, пароплави, будинки, капелюхи, тварини, квіти вчать віддані дітям і улюбленій справі педагоги: Глек Оксана Анатоліївна, Стряхілєва Наталія Борисівна, Власова Марина Вікторівна, Понізовцева Світлана Володимирівна. Ксенія Валеріївна Донська розвиває природний талант до технічного дизайну. Об’ємна аплікація, витинанки, графічне малювання, етно-птахи, біомозаїка – і як результат: яскраві та неординарні роботи, задоволені та усміхнені обличчя дітей.

На заняттях технічної творчості Торкаєнко Світлана Василівна вчить наочному моделюванню та конструюванню. Учні набувають навики роботи з природними матеріалами  та кольоровим папером. Педагог вміє оточити дітей такою середою і такою системою відношень, які стимулюють досить різнопланову творчу діяльність.

На гуртках у  педагогів Авдєєвої Галини Володимирівни та Сушкової Світлани Ігорівни вихованці відкривають для себе секрети виготовлення штучних квітів з бісеру та тканини, вчаться плести прикраси з бісеру та кольорової стрічки, створювати композиції. Ці прикраси будуть гордістю дівчаток ще довго, адже ніщо так дорого не ціниться, як те, у що вкладається душа і вміння.

На заняттях по фото керівник гуртка Стогній Марина Олексіївна розповідає про особливості фотомистецтва, про унікальність і неповторність цього виду мистецтва, що надає  невичерпні можливості для розвитку мислення; про можливості та силу виразності фотомистецтва.

Все те, що закладається в дитинстві, коли душа чиста, відверта, сприймається щиро та глибоко. Давайте ж дарувати своїм дітям добро, навчати праці, яка приносить насолоду.

 

 

 

 

Переглядів: 288 | Додав: andreytehnolog | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: