Субота, 17.08.2019, 18:15
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Жовтень » 27 » канікули
23:25
канікули

Репортаж про осінні канікули на Cтанції юних техніків

м. Білої Церкви Київської області

2016/2017 н.р.

Для  юних авіамоделістів осінні канікули розпочались змаганнями на «Відкритий кубок міста Білої Церкви серед учнівської молоді (радіокеровані моделі)». Проходили змагання на аеродромі у районі Гайок.

Основними завданням змагань були:

  • організація змістовного дозвілля дітей, пошук його нових форм під час проведення змагань та оздоровчих заходів;
  • стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, зростання спортивно-технічної майстерності дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації;
  • подальший розвиток, удосконалення, популяризація та пропаганда науково-технічної творчості, зокрема авіамодельного спорту;
  • збільшення мережі гуртків та залучення гуртківців до участі у шкільних, міських, районних, обласних та всеукраїнських  змаганнях.

У змаганнях приймали участь команди міста Сквири, смт. Ставище та міста Білої Церкви.

У приміщенні Станції юних техніків з 24 жовтня для учнів загальноосвітніх закладів міста керівники гуртків приготували безліч цікавих занять, конкурсів, виставок, що розвивають творчу фантазію, технічні та художні здібності, спонукають дітей до розвитку дослідницьких навичок, активізують логічне та абстрактне мислення.

На заняттях авіамодельного гуртка педагоги Конченко Дмитро Вікторович та Пономаренко Олександр Андрійович зацікавлювали школярів виготовленням діючих моделей планерів, а також проводили змагання з повітряного бою на «Стендовому тренажері». Основні завдання педагогів полягали у формуванні в учнів майстерності виготовлення авіамоделей, розвитку технічного мислення, конструкторських здібностей та стійкого інтересу до технічної творчості. Після їх виготовлення цікаво та весело проходили міні-змагання юних авіамоделістів.

            Під час занять початкового технічного моделювання (керівник гуртка Торкаєнко Світлана Василівна), технічного дизайну (керівник гуртка  Донська Ксенія Валеріївна), «Іграшки і сувеніри» (керівник гуртка Понізовцева Світлана Володимирівна) вчили дітей уявляти, фантазувати, читати схеми, шукати оптимальну форму та будову, пояснювати послідовність створення виробу, концентрувати увагу, дотримуватися чіткості й акуратності в роботі. Діти виготовляли підставки під олівці, аплікації «Орнамент», «Осінній ліс», «Клоун», об’ємні аплікації «Мухомори», «Весела гусенична», «Золота осінь». Педагоги, знайомлячись з дітьми, виявляли їх кругозір, інтереси та рівень  практичної підготовки.

Цікаво та весело виконували учні роботи з паперу на заняттях орігамі (керівники  гуртків Стряхілєва Наталія Борисівна та Власова Марина Вікторівна) та паперопластики (керівники гуртків Глек Оксана Анатоліївна, Авдєєва Галина Володимирівна  та Петровська Олеся Василівна). Поєднуючи риси мистецтва та наукової творчості орігамі та паперопластика дають можливість встановлювати органічні зв’язки з іншими шкільними дисциплінами: мовою, образотворчим мистецтвом, уроками трудового навчання. При виготовленні іграшок «Фейерверк» та «Кленовий листок»; об’ємних композицій «Мешканці моря», «Осіння композиція» та «Кубик» педагоги вчили дітей оволодівати способами та прийомами складання паперу, формували практичні уміння з виготовлення моделей. Орігамі та паперопластика є потужним засобом розвитку інтелекту дитини, унікальність якого полягає в гармонійному поєднанні роботи правої та лівої роботи мозку.

  На гуртку бісероплетіння  учні виготовляли «Кошеня», «Русалоньку» та «Восьминога» (керівник гуртка – Сушкова Світлана Ігорівна). Метою занять було ознайомити дітей з особливостями петельної техніки плетіння бісером та навчити навичкам виготовлення різноманітних виробів з бісеру .

На майстер-класах по фото старшокласники відвідали місцеву фотовиставку «Світ очима дітей» та обласну – «Моя Україна». Педагог Стогній Марина Олексіївна розповідала про значення фотографії, наголошувала на унікальності і неповторності цього виду мистецтва, що надає невичерпні можливості для розвитку спостережливості та  творчого мислення; про можливості та силу виразності фотомистецтва і його творів.

            Для старшокласників психологами Федорченко Наталією Миколаївною та Стихальською Лідією Миколаївною було проведено тренінг «Хочу та можу бути успішним». Метою тренінгу було спробувати спрогнозувати своє майбутнє, подивитися на отримані результати і відкоригувати їх у випадку необхідності.

Канікули тривають... Двері закладу завжди гостинно відкриті для учнів загальноосвітніх закладів.

 

 

Переглядів: 179 | Додав: andreytehnolog | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: