Вівторок, 02.03.2021, 20:18
Вітаю Вас, Гість

Згідно рішення Білоцерківської міської ради від 29.11.2018р. № 3053-60-VII Станція юних техніків м. Білої Церкви Київської області була перейменована в Центр науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради. Заклад є профільним закладом позашкільної освіти. Головна мета роботи ЦНТТ БМР – створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, підготовка підлітків до самостійного життя та подальшої трудової діяльності, задоволення їх освітніх потреб шляхом впровадження якісно нових форм і методів організації позашкільної освіти, залучення до науково-експериментальної, дослідницької, технічно-конструкторської, художньої, декоративно-прикладної та інших видів діяльності.

Центр науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради розташований у двоповерховому приміщенні у центрі міста за адресою: Короленка, 3-А. На даний час 976  дітей займаються у 15 гуртках, 62 групах. Вік учнів від 5 до 18 років.

Заклад працює за такими напрямами:

Науково-технічний

Художньо-естетичний

Дослідницько-еспериментальний

Гуманітарний

Науково-технічний:

Авіамодельний;

Картинг;

Технічний дизайн;

Інформаційні технології;

Фото;

Початкове технічне моделювання;

Оригамі;

Повітряні змії;

Іграшки і сувеніри;

Паперопластика;

Автотрасовий;

Бісероплетіння

Художньо-естетичний напрям:

Художнє моделювання.

Дослідницько-експериментальний:

              Інформаційні технології.

    Гуманітарний:

            Основи сім’ї.

Центр науково-технічної творчості  співпрацює з  закладами освіти нашого міста. Гуртки також працюють на базі ЗОШ № 1, 3, 4, 6, 17, 18, БЗСШ № 19, БСШ № 9, 12, БСПМШ № 16, БНВО «Ліцей МАН», БЗІ ФН № 1, БНВК «Казка» ДНЗ № 7,15, 13, 28 .

Основна задача педагогічно колективу ЦНТТ БМР  – задоволення різноманітних потреб учнів (вихованців): творчих, пізнавальних, професійно-орієнтованих.

Педагоги закладу виховують дітей працелюбними та культурними, організовують їм змістовне дозвілля, надають професійну підготовку, допомагають вихованцям адаптуватися до життя у соціумі. Не варто занижувати цінність та важливість повноцінного дозвілля дітей та підлітків.

Технічна творчість – це ефективний засіб виховання, цілеспрямований процес навчання, розвитку творчих здібностей учнів в результаті створення матеріальних об’єктів з ознаками корисності та новизни.

Пріоритетними напрямами діяльності ЦНТТ БМР є:  робота через залучення вихованців до технічної творчості, розвиток технічного мислення, виховання творчого відношення до праці, професійна орієнтація, організація здорового способу життя; удосконалення освітнього  процесу і професійної майстерності педагогів; залучення підлітків «групи ризику» в гуртки Центру науково-технічної творчості.

Цінність технічної творчості в тому, що вона дає міцні початкові знання, виховує в людині своєрідний психологічний комплекс і наполегливість, свідоме прагнення досягнення мети і вміння взятися за справу, здібність до переосмислення самої різнопланової інформації.

У доказ цьому грамоти та дипломи наших вихованців за участь у  міських, обласних, Всеукраїнських виставках, конкурсах, змаганнях тощо.

На базі Центру науково-технічної творчості  щорічно спільно з КЗКОР Центром творчості дітей та юнацтва Київщини та Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів проводяться методичні об’єднання педагогів-колег позашкільників, майстер-класи.

Важливою частиною системи виховної роботи є формування та укріплення традицій Центру науково-технічної творчості. Тому щорічно в закладі проводяться традиційні заходи: День відкритих дверей, Зустріч з випускниками, Тиждень науки і техніки, змагання, конкурси, виставки. Педагоги і вихованці  приймають участь у підготовці й організації заходів міського рівня: День міста, День знань, День захисту дітей і т.д.

Виховання працею і профорієнтація вихованців знаходиться у центрі роботи закладу. Заняття у гуртках дозволяють їм ознайомитися з багатьма технічними спеціальностями, з історією і розвитком техніки, все це формує зацікавленість у пошуку майбутньої професії. Але особлива цінність таких занять полягає в тому, що у процесі створення конкретних об’єктів праці вихованці набувають спеціальні навики і уміння, розвивають свій професійний інтерес і здібності, дають можливість професійному самовизначенню, вибору навчального закладу.

Чесність та довіра, прийняття без всяких умов та оцінювання – ось принципи, на яких будується робота педагогів – позашкільників Центру науково-технічної творчості. Досягнення учнів не повинні розглядатися як основна цінність. Педагоги завжди впевнені у вихованцеві, його можливостях, цінують його як людину. Це своєрідний психологічний підхід до дітей.

Центр науково-технічної творчості  є повноцінним закладом позашкільної освіти. Виховує та формує у підростаючого покоління моральні і культурні цінності, розвиває творчі та технічні здібності.

ЛАСКАВО ПРОСИМО У СВІТ ТЕХНІКИ !!! ;)

Юридична адреса: вул.Короленка, 3А, м. Біла Церква, Київської області, 09107

Тел. (04563)5-10-58          

е-mail:  sut.bc.2014@gmail.com

адреса сайту: bc-sut.at.ua

Директор Центру науково-технічної творчості – Гордєй Людмила Анатоліївна